GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-09-2023 10:29

MÜSİAD 107. GENEL İDARE KURULU KARAMAN'DA GERÇEKLEŞTİ

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) 107. Genel İdare Kurulu programını Karaman’da gerçekleştirdi. Yurt içi ve yurt dışı birçok üyenin katılımıyla düzenlenen programda; gelecek adına önemli projeler ve vizyoner projeler ortaya kondu.

MÜSİAD 107. GENEL İDARE KURULU KARAMAN'DA GERÇEKLEŞTİ

MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Tekin Gürkan ve Yönetim Kurulu üyeleri, MÜSİAD'ın Karaman’da düzenlenen 107. Genel İdare Kurulu toplantısına katıldı.

Toplantıyla ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Gürkan;

MÜSİAD'ın 107. Genel İdare Kurulu Programı, Türkiye'nin yaklaşık 75 ilinden 500’ün üzerinde MÜSİAD üyesiyle Karaman'da büyük bir katılımla gerçekleşti. İş dünyasının ve ekonominin gelişimine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen Genel İdare Kurulu,

Türkiye'nin dört bir yanından Karaman'a gelen MÜSİAD üyeleri ile birlikte 3 gün süren 107. Genel İdare Kurulu Başkanlar Toplantısıyla başladı. Aynı anda eş zamanlı toplantılarda Yurt İçi Teşkilatlanma Komisyonu, Yurt Dışı Teşkilatlanma Komisyonu, İş ve Ticaret Geliştirme Komisyonu, Sektör Kurulları Komisyonu, Kurumsal İlişkiler ve İletişim Komisyonu, Genç MÜSİAD ve MÜSİAD Kadın Komisyonu Başkanları, şube Komisyon Başkanları ile bir araya geldi. Gerçekleştirilen toplantılarda, Türkiye'nin ekonomik büyümesine katkı sağlayacak vizyoner fikirlerin ve iş birliği olanakları masaya yatırıldı.

Müstakil Özel Girişim Sermayesi Yatırım Fonu devreye giriyor

Genel İdare Kurulu’nun ikinci gününde, MÜSİAD Genel Merkez ve başarılı şube projeleri üyelerle paylaşıldı. Şube sunumlarından sonra Hedef Portföy Yönetim A.Ş. Genel Müdürü Ercan Güner, Müstakil Özel Girişim Sermayesi Yatırım Fonu hakkında üyelere bilgi verdi.

Oluşturulan fonun Türkiye'nin girişimcilik ekosistemini güçlendirmek ve iş dünyasının büyümesine katkı sağlamak için önemli bir araç hâline gelmeyi hedeflerken, girişimcilerin yenilikçi iş fikirlerini hayata geçirmeleri ve iş dünyasının büyümesine katkıda bulunmaları için güvenilir bir platform olacağını ifade etti. Müstakil Özel Girişim Sermayesi Yatırım Fonu, iş dünyası ve girişimcilik konularında birçok önemli projelerini destekleyerek Türkiye'nin geleceğine dönük bir vizyonun parçası olmayı hedeflemektedir.

İkinci günün öğleden sonraki sunumlarında Prof. Dr. Nurullah Gür'ün “Orta Vadeli Program (OVP) ve Küresel Ekonomi sunumunda Kamu kesimi ve reel sektör için öngörülebilirliği artıracak kılavuz niteliğinde olan programın detaylarını daha iyi anlaşılması için MÜSİAD üyeleriyle paylaştı. Sonrasında Yönetim Kurulu Üyesi Ünsal Sözbir, 2023-2025 MÜSİAD Strateji Planının Türkiye'nin gelecekle ilgili hedeflerine odaklanırken, öte yanda da sosyal kalkınmaya yönelik sorumluluklarını yerine getireceğini belirtti. Sosyal sorumluluk kapsamında aynı gün akşam Karaman’a gelen misafirler, şehri gezerek esnafın sorunlarını dinledi ve alışveriş yaptı. İlaveten MÜSİAD’ın devam ettirdiği kadim Osmanlı geleneği Zimem Defteri uygulamasının diğer ifade ile veresiye defterini esnaftan satın alarak ihtiyaç sahiplerinin borçlarını ödedi.

Genel İdare Kurulu’nun son gününde ise MÜSİAD Genel Başkan Yardımcıları üyelere 2023-2025 MÜSİAD Stratejik planı doğrultusunda hazırladıkları 2 yıllık gelecek dönem faaliyetleri hakkında detaylı sunumlarını yaptılar. MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı kapanış konuşmasında; “Yönetim Kurulumuz, Yüksek İstişare Heyetimiz, Genç MÜSİAD’ımızla; MÜSİAD Kadın Başkanlığımız, sektör kurullarımız, komisyonlarımızla; şubelerimiz, personelimiz, yurtiçi ve yurtdışı teşkilatlarımızla; kısacası tüm üyelerimizle birlikte büyük ve güçlü “Türkiye Yüzyılı” idealini gerçekleştirmek adına, milletimiz ve ülkemiz için canla başla çalışıyoruz.

Hükümetimizin ortaya koyduğu “Türkiye Yüzyılı” vizyonu, ülkemizin potansiyelini ortaya çıkarma yolunda en önemli motivasyonlarımızdan biri olacak. Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında, yerli ve milli teknolojilerle büyüyen bir ülke ekonomisi, Anadolu irfanının gücüyle ve desteğiyle adeta şahlanacak. Bizler büyük bir sorumluluk ve hassasiyetle güçlü Türkiye idealimizi gerçekleştirme yolunda her zamanki heyecan ve kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz. MÜSİAD bugünlere inançla, dava aşkıyla ve sabırla geldi. İnşallah geleceği de birlikte şekillendireceğiz.” ifadelerine yer verdi.

MÜSİAD ülkemizin ekonomik olarak büyümesine ve kalkınmasına destek vermeye devam edecek

MÜSİAD'ın Karaman'da düzenlediği bu büyük etkinlik, aynı zamanda Karaman'ın ekonomisini ve iş dünyasını da tanıtmak için bir olanak sağladı. MÜSİAD üyeleri, Karaman'ın ekonomik potansiyelini daha yakından keşfetme fırsatı buldular ve yerel iş dünyasıyla iş birliği olanaklarını incelediler. MÜSİAD'ın 107. Genel Kurulu, iş dünyası ve ekonomiye dair önemli bir vizyonu yansıttı.

MÜSİAD, Türkiye'nin ekonomik büyümesini desteklemeyi ve iş dünyasının sürdürülebilirlik, inovasyon ve iş birliği konularındaki potansiyelini en üst düzeye çıkarmayı hedefliyor.

AdminAdmin