GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-05-2021 15:44   Güncelleme : 12-05-2021 15:44

REKTÖR GÖKTAŞ’TAN “RAMAZAN BAYRAMI” MESAJI

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

REKTÖR GÖKTAŞ’TAN “RAMAZAN BAYRAMI” MESAJI

Rektör Prof. Dr. Göktaş mesajında;

“Yapılan ibadetlerle manevi huzurun zirvede yaşandığı rahmet ve mağfiret ayı Ramazanın ardından; Ramazan Bayramı’na ulaşmanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.

 

Bayramlar, insani ve dini hassasiyetlerle ihtiyacımız olan bütün güzelliklerin birlikte yaşandığı, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının, sevgi ve saygının güzel örneklerinin sergilendiği, herkesin birbirine hoşgörüyle baktığı, paylaşma ve dayanışma günleridir.

 

Ancak son iki yıldır pandemi nedeniyle bayramlarımızı birbirimize sarılarak geçiremiyoruz. Tüm dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen koronavirüs salgını nedeniyle, bu bayramı hepimizin sağlığı için evimizde geçirmek durumundayız. Özelikle kritik süreçlerden geçtiğimiz bu günlerde birbirimize ve ülkemize karşı sorumluluklarımızı daha çok hatırlamalıyız.

 

Ramazan Bayramı’nda, başta anne ve babalarımız, eşimiz, akrabalarımız olmak üzere tüm dostlarımızı ve komşularımızı unutmamalıyız. Onların yanında olduğumuzu, sevinç ve kederlerimizi, sıkıntılarımızı paylaşmaya hazır olduğumuzu iletişim araçları vasıtasıyla göstermeliyiz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle tüm üniversite camiamızın, hemşerilerimizin, milletimizin ve İslam aleminin mübarek Ramazan Bayramı’nı kutluyor, sağlık içerisinde nice bayramlara kavuşmak dileğiyle sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.