SPOR
Giriş Tarihi : 05-04-2021 14:37   Güncelleme : 05-04-2021 14:37

TEİAŞ GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜNDEN BÜYÜK BAŞARI

TEİAŞ Gençlik ve Spor Kulübü Elazığ Şubesi Güreş Takımından Yunus Emre Canpolat, 57 kiloda Türkiye 3.'sü olarak Milli Takım hazırlık kampına seçildi

TEİAŞ GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜNDEN BÜYÜK BAŞARI

Kulüp Başkanlığını Bölge Müdürü Ahmet Saraç'ın yürüttüğü, TEİAŞ Gençlik ve Spor Kulübü Elazığ Şubesi Güreş Takımı, antrenör İlyas Peker'in yönetiminde çalışmalarını sürdürürken, 3-5 Nisan tarihleri arasında, Türkiye Güreş Federasyonu tarafından Antalya-Kemer'de düzenlenen, Greko-Romen Güreş Milli Takım seçmelerine katıldı.


TEİAŞ Gençlik ve Spor Kulübü Elazığ Şubesi Güreş Takımından Yunus Emre Canpolat, 57 kiloda Türkiye 3.'sü olarak Güreş Milli Takım Kadrosuna katılma yolunda önemli bir başarı elde etti.

 

Kulüp Başkanı Ahmet Saraç konu ile ilgili yaptığı açıklamada:


"TEİAŞ Gençlik ve Spor Kulübü Elazığ Şubesi olarak, Gençlerimizin fiziksel ve ruhsal gelişimini desteklemek, sağlıklı ve zinde bir nesil yetişmesi adına kulüp olarak çeşitli spor dallarında faaliyetlerimiz devam etmektedir. Bu anlamda kurduğumuz Güreş Takımımız Kulübümüz ve Elazığ için yüz akı olmuştur. Greko-Romen Avrupa ve Dünya şampiyonası Milli Takım Hazırlık Kampı için yapılan elemelerde sporcumuz, Yunus Emre Canpolat'ın 57 kilogramda Türkiye 3.lüğü derecesi ile Milli Takım Hazırlık Kampına seçilmesine dolayı, Antrenör İlyas Peker Hocamızı, Sporcumuz ve Güreş Takımımızı yürekten kutluyorum. İnşallah Elazığ'a kupalar, başarılar ile dönecek sporcular yetiştirmeye devam edeceğiz. Hayırlı olsun" dedi.