GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-06-2021 15:56   Güncelleme : 21-06-2021 15:56

FETHİ SEKİN ŞEHİR HASTANESİNDE CİNSEL SAĞLIK POLİKLİNİĞİ HİZMETE BAŞLADI

Elazığ'a ve bölge illerine sunmuş olduğu kaliteli sağlık hizmetleriyle ön plana çıkan Şehir Hastanesi hizmetlerine yenilerini eklemeye devam ediyor. Hastanede, cinsel işlev bozukluklarının teşhis ve tedavisi için poliklinik açılarak hizmet verilmeye başlandı.

FETHİ SEKİN ŞEHİR HASTANESİNDE CİNSEL SAĞLIK POLİKLİNİĞİ HİZMETE BAŞLADI

Açılan “Cinsel Sağlık Polikliniği” nde hasta mahremiyeti kuralları dâhilinde, gizliliğe dikkat edilerek hizmet veriliyor. Cinsel sağlık polikliniği hizmeti “cinsellik ve cinsel tedaviler eğitimi” almış olan Üroloji Uzmanı Yusuf Selim Kaya tarafından sunuluyor.

Ülkemizde cinsel sorun yaşayan çiftlerin oranının %40’a yakın olduğunun tahmin edildiğini ifade eden Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Üroloji Uzmanı Dr. Yusuf Selim Kaya, Cinsel işlev bozukluklarının birçok nedeni olabilir. Sosyo-kültürel baskılar, cinsel bilgi eksiklikleri, stres, psikiyatrik hastalıklar ve organik nedenler bunlar arasında sayılabilir. Cinsel sorunların daha komplike bir hal almaması için uzman desteği almak oldukça önemlidir. Bizlerde bu anlamda halkımıza tıbbi destek sunmak amacıyla Şehir Hastanemizde cinsel sağlık polikliniğimizi kurarak hizmet vermeye başladık” şeklinde konuştu.

Cinsel fonksiyon bozukluğunun tedavisini, gereğine göre; üroloji, jinekoloji ve psikiyatri uzmanları ile işbirliği içinde multidisipliner bir yaklaşımla, kişi ve çifte özgü olarak; ilaç tedavisi, cinsel terapi, psikolojik tedavi ve ameliyat olarak planladıklarını belirten Uzm. Dr. Kaya, polikliniklerine başvuran hastaların mahremiyetine azami ölçüde dikkat edildiğini kaydetti.