GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-06-2021 14:59   Güncelleme : 14-06-2021 14:59

Hz. Ömer'in İzinde

Elazığ'a atandığı günden buyana şehrin daha ileri noktalara taşınması için büyük gayret sarf eden Elazığ Valisi Erkaya Yırık, bir yandan da vatandaşlarla bire bir görüşerek talepleri dinliyor. 

Hz. Ömer'in İzinde

Deprem ve pandemi sürecinde ağır yara alan Elazığ'da devlet imkanlarını seferber ederek, yaraların sarılması noktasında yoğun çaba harcayan Vali Erkaya Yırık, sık sık depremzedeleri ziyaret edip eksiklerin giderilmesi için talimat veriyor. 

Depremzedeler için yaptırılan afet konutlarının yapımını ve anahtar teslim süreçlerini de yakından takip eden Vali Yırık, kamuoyunda merakla beklenen anahtar teslim tarihlerinin açıklaması sürecini de bizzat takip ediyor. 
 

VATANDAŞLA İÇ İÇE

Mütevazi, çalışkan ve babacan kişiliği ile büyük takdir toplayan Vali Erkaya Yırık, gittiği her yerde vatandaşlarla sohbet ediyor. Mesaisinin büyük kısmını mahalle, köy ve ilçe programlarına ayıran Vali Yırık, gittiği her yere devletin sıcak elini de götürüyor. Vatandaşların büyük sevgisi ile karşılanan Vali Yırık'ın vatandaşlarla olan diyaloğu ve yakınlığı özlenen yönetici anlayışına örnek oluşturdu. 
Devlet hizmetlerinin ve imkanlarının eşit ve adil şekilde şehre sunulması için büyük hassasiyet gösteren Vali Yırık'ın yönetim anlayışı Hz. Ömer'in adaletli, anlayışlı, hizmetkar,  eşit, yardımsever ve cesur hizmet düsturunu akıllara getirdi. 

 

HASTA VE TAZİYE ZİYARETLERİ YAPIYOR

Vali Yırık'ın kamuoyuna yansımayan bir yönü de ilk kez ortaya çıktı. Elazığ'ın ve Elazığ insanının derdiyle dertlenen Vali Erkaya Yırık'ın mesai dışında hemen hemen her gün hasta ve taziye ziyaretleri gerçekleştirdiği öğrenildi. Hastalara ve yakınlarına geçmiş olsun dileklerini ileterek moral kaynağı olan Vali Yırık, ayrıca taziye ziyaretleri gerçekleştirerek vatandaşların acısını paylaşıyor. Şehit Ailelerini de sık sık ziyaret eden Vali Yırık, aziz şehitlerin emanetlerini yalnız bırakmıyor.

 

EŞİ BÜYÜK DESTEK VERİYOR

Elazığ Valisi Erkaya Yırık'ın başarılı yönetim performansına eşi Ayşe Yırık da büyük destek veriyor. Her konuda eşinin yanında olan Ayşe Yırık, Vali Yırık'ın yetişemediği noktalarda ziyaretler gerçekleştiriyor, sosyal ve kültürel faaliyetlerle vatandaşların yanında yer alıyor. Özellikle kadın ve çocuklara yönelik ziyaretler gerçekleştiren, düzenlenen aktivitelere destek olan Ayşe Yırık'ın bu gayreti de kamuoyunda büyük destek takdir topluyor.

 

SOSYAL MEDYADAN GELEN İSTEKLERE KAYITSIZ KALMIYOR

Saha çalışmalarının yanısıra randevusuz bir şekilde vatandaşları makamında ağırlayan Vali Erkaya Yırık, bire bir sorunları ve talepleri dinleyerek çözüm noktasındaki isteklere cevap veriyor. Sosyal medyayı da aktif şekilde kullanan Vali Erkaya Yırık, kendisine bu platformdan gelen isteklere de kayıtsız kalmıyor. Sosyal medyadan gelen mesajlara cevap veren Yırık, vatandaşların taleplerinin karşılanması için ilgili kurum ve kuruluşlara talimat veriyor.