GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-08-2021 10:43   Güncelleme : 19-08-2021 10:43

100 Bin Balık Yavrusu Kalecik Baraj Gölet’ine Bırakıldı

Elazığ Karakoçan İlçesi Kalecik Baraj Gölet’ine İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından 100 bin yavru sazan balığı bırakıldı.

100 Bin Balık Yavrusu Kalecik Baraj Gölet’ine Bırakıldı

İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Turan KARAHAN; “Müdürlük olarak bu yıl Keban Su Ürünleri Üretim Tesisi'nde 12 milyon yavru sazan balığının üretimini gerçekleştirdik. Bu gün 100 bin yavru balığı kalecik baraj göletine bırakıyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Göletlerimizi balıkçılık ile uğraşan insanlarımızın geçim kaynağını artırmak ve sportif amaçlı zaman geçirmelerini sağlamak için balıklandırmaya devam edeceğiz. Bıraktığımız sazan yavruları birkaç ay sonra avlanabilir hale gelecek ve insanlar burada zaman geçirecektir “dedi.

 

Balıklandırma çalışmalarına katılan Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Nuri YILMAZ’da; “Göletlerde ve iç sularda balık popülasyonunun devamlılığını sağlamak, amatör balıkçığı geliştirmek ve kaynaklarımızı gelecek nesillere aktarılması için çalışıyoruz. Balık çeşitliliğini korumak için av sezonunda yasaklara uyulması büyük önem arz etmektedir. Özellikle Elazığ’da İl Müdürümüzün gayretleri ile ciddi çalışmalar yapılıyor. Kendilerine ve çalışma arkadaşlarına çok teşekkür ediyorum” dedi.