GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-10-2021 14:14   Güncelleme : 16-10-2021 14:14

Ekrem İmamoğlu Elazığ'da

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, eşi Dilek İmamoğlu ile birlikte gezilerde bulunmak üzere Elazığ'a geldi.

Ekrem İmamoğlu Elazığ'da

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, eşi Dilek İmamoğlu ile birlikte ilk olarak Elazığspor tesisleri önünde karşılandı. Daha sonra Harput'ta ETUDER Başkanı Ahmet Bulut'tan Harput ile ilgili bilgi alan İmamoğlu, 10 Ekim'de Fırat Kalkanı bölgesinde şehit olan özel harekat polisi Cihat Şahin'in kabrini ziyaret etti. Ardından İmamoğlu, belediye bürokratları ile birlikte 24 Ocak'ta meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremde hasar alan Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin yapımı için düzenlenen programa katıldı. Programda İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi arasında okul yapımı için protokol imzalandı. Daha sonra ziyaret kapsamında bir toplantı düzenlendi.

 

Ekrem İmamoğlu, ziyaretinin ikinci gününde ise depremin merkez üssü olan Sivrice'yi ziyaret etti. Burada vatandaşlarla bir araya gelen İmamoğlu, Sivrice ilçesi ile yapılan deprem konutları hakkında bilgi aldı. Son olarak Gezin köyündeki vatandaşlarla buluşan İmamoğlu,Diyarbakır iline hareket etti.İmamoğlu'na CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, CHP Elazığ İl Başkanı Avukat Coşkun Çağlar Duran ve partililer eşlik etti.