GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-03-2021 12:19   Güncelleme : 15-03-2021 12:19

Elazığ Bölgesel Dış Ticaret Hızlandırma Merkezi Protokolü İmzalandı

Fırat Kalkınma Ajansı’nın desteklediği ve Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nın uygulayıcı olarak yer aldığı “Elazığ Bölgesel Dış Ticaret Hızlandırma Merkezi” isimli projenin protokolü için imzalar atıldı.

Elazığ Bölgesel Dış Ticaret Hızlandırma Merkezi Protokolü İmzalandı

Fırat Kalkınma Ajansı’nın desteklediği ve Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nın uygulayıcı olarak yer aldığı “Elazığ Bölgesel Dış Ticaret Hızlandırma Merkezi (BDTHM)” isimli projenin protokolü, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Asillhan Arslan ve Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu tarafından imzalandı.

Amacımız Dış Ticareti Hızlandırmak İçin Gerekli İnsan Kaynağını Oluşturmak

Protokol Töreninde konuşan Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan; “Dış ticaretin yani ihracatın da gelişmesine yönelik bir dizi faaliyetleri buluşturmak adına da Elazığ dış ticaret hızlandırma merkezinin ihtiyacı hasıl oldu ve biz bugün bu imza ile birlikte inşallah 18 ay boyunca yaptığımız tüm faaliyetlerle bunu tesis edip, Elazığ'ımıza kazandıracağız. Amacımız şu; Elazığ ihracatını güçlendirme adına ihtiyaç duyulan insan kaynağının oluşturulması, eğitim verilmesi. 500 üniversite öğrencimize dış ticaret ile alakalı eğitim faaliyetlerinde bulunacağız. 100 firmamıza da danışmanlık hizmeti vererek onlara eğitimler sunarak onların ihracat yapmak kapasitelerini ve kabiliyetlerini artıracağız böylelikle şehrin hep bahsettiğimiz ihracat yapılan ürünlerini çeşitlendirilmesi ve miktarının artırılması ile alakalı ihtiyaç duyulan tüm faaliyetler bu şekliyle sağlanmış olacak.”dedi.