GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-05-2021 13:51   Güncelleme : 26-05-2021 13:51

Elazığ'da aşı ikna timi çalışmalarını sürdürüyor

Türkiye genelinde olduğu gibi Elazığ'da da koronavirüsle mücadele kapsamında vatandaşları aşılama çalışmaları sürüyor. Bu kapsamda aşı olmayan vatandaşlar için aşı ikna timleri, vatandaşları ziyaret ederek aşı olmaya ikna ediyor.

Elazığ'da aşı ikna timi çalışmalarını sürdürüyor

Çin'de ortaya çıkıp tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle aşılama çalışmaları devam ediyor. Elazığ'da da koronavirüsle mücadele kapsamında aşı olmak istemeyen vatandaşlar için bir buçuk ay önce aşı ikna timi kuruldu. 4 ekiple hizmet veren ikna timi, vatandaşları ziyaret ederek aşı olmaya ikna ediyor. Şimdiye kadar 600 kişiyi ziyaret edip 150 kişiye aşı yapan timler, vatandaşların kafalarındaki soru işaretlerini yaptıklarını bilgilendirmelerle kaldırıyor.

 

Vatandaşlardan Sami Ceran, aşı olanların tekrar koronavirüse yakalandığı için güvenmeyip aşı olmak istemediğini belirterek şunları söyledi,"Hemşire hanımlara buraya kadar geldikleri için teşekkür ederim. 1 yıldır gecelerini, gündüzlerini koronavirüse verdiler. Onlara güvenimiz sonsuz. Aşımızı yaptıralım"

Aşı ikna timinden Özlem Toraman, Sami Ceran'ın aşı olmak istememesi nedeniyle kendisini ziyaret ettiklerini dile getirerek konuşmasına şöyle devam etti,"Bilgi karışıklığı vardı. Koronavirüs aşısı olduktan sonra çevresinde hastalığa yakalananlar olmuş. Bundan dolayı olumsuz bir düşüncesi vardı. Kendisiyle görüştük, gerekli bilgileri söyledik. Koronavirüs aşısı olduktan sonra hastalığa yakalanma riskimiz var. Ancak saha çalışmalarımız yoğun bakım ve ölüm oranlarının ciddi oranda azaldığını göstermektedir. Aşı ikna timine güveninden dolayı Sami beye çok teşekkür ederiz. Aşısını yaptırdı"

Vatandaşlardan Özgül Yerlikaya ise,"İlk başta aşı olmak istemiyordum. Komşular kulaktan dolma bilgiler söyledikleri için inanmıyordum. Sağolsun sağlık ekiplerimiz gelip ikna edici şeyler söyledi. Devlet büyüklerimiz de aşı oldu. Onların Türk halkına yanlış bir şey yapacağını zannetmiyorum. İnşallah bu süreci kısa zamanda atlatacağız. Herkesi aşı olmaya davet ediyorum"dedi.