GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-12-2021 16:02   Güncelleme : 06-12-2021 16:02

Elazığ'da Öğretmenevi için imza toplandı

Elazığ'da Eğitim Bir-Sen şubesi tarafından öğretmenevi yapımı için imza toplandı

Elazığ'da Öğretmenevi için imza toplandı

Konu ile ilgili açıklama yapan Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı İbrahim Bahşi şunları söyledi,"1933 yılında Halkevi olarak inşa edilen bina 1992 yılında 68 yatak kapasiteli Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu olarak hizmet verirken 24 Ocak’ta ilimizde yaşanan 6.8 şiddetindeki depremde ağır hasar almıştır. Sonraki süreçte Kent Meydanı Proje kapsamında Elazığ Belediyesine devredilmiştir. Deprem öncesinde hem sendikamız hem de STK Platformu ile birlikte defalarca dile getirilen Öğretmenevi talebi maalesef karşılanmamıştır. 24 Ocak depreminden sonra İlimize gelen MEB Bakanı Sayın Ziya SELÇUK ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Murat KURUM’a dosya şeklinde taleplerimiz sunulmuştur. Gerek basın açıklaması ve TV programlarında gerekse Siyasi ve bürokratik bütün makamlara talebimiz iletilmiştir Geçen hafta Türk-Eğitim-Sen tarafından gündeme getirildiği için kendilerine teşekkür ediyoruz. Girişimlerimiz sonucu şu anda Bakanlık yetkililerin bize ifadeleri; Türkiye’de bir öğretmenevi yapılacaksa bu kesinlikle Elazığ’da yapılacaktır. El hak doğrudur. Çünkü Elâzığ’dan başka öğretmen evi olmayan il yoktur.

Bu gün burada sadece eğitim çalışanlarını değil Aziz Şehrin Aziz insanlarını bir imza atarak kampanyamıza destek olmaya çağırıyoruz. Bu talep sadece bir sendikanın talebi değil ilimizdeki tüm STK’ların halkımızın ve Eğitim Çalışanlarının talebidir. İmza kampanyamıza bugün destek vererek yanımızda olan STK Platformuna, aramızda ki tüm STK’lara ve basın mensuplarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Topladığımız binlerce imzayı milli eğitim bakanına teslim ederek, mücadelemizin bu defa hayırlı bir şekilde sonuçlanmasını, ilimizin ve camiamızın amaca hizmet edecek bir öğretmenevine kavuşmasını istiyoruz. Son 20 yıl içerisinde 4 defa bina değiştiren, adeta göçebe hayatı yaşayan il milli eğitim müdürlüğü personelinin çok zor şartlarda çalıştığı, konumu itibariyle ulaşım problemi olan hizmet binasının da uygun bir yerde en kısa zamanda yapılmasını talep ediyoruz. Biz deprem süreci öncesi başlayan, depremden sonra iyice belirginleşen bu mücadelemizin bir sonuca ulaşmasını ve artık sesimizin duyulmasını istiyoruz.

Artık Yeter Sesimizi Duyun!

81 İlimizin tamamında olan öğretmenevini bizim ilimize de yapın. Buradaki eğitimciler de bu şehirde yaşayanlar da bunu sonuna kadar fazlasıyla hak ediyor.