GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-08-2021 17:32   Güncelleme : 15-08-2021 17:32

Elazığ'dan selin vurduğu bölgelere yardım

Elazığ'da, selin vurduğu Kastamonu, Sinop ve Bartın'a yardım amacıyla 2 tır ve bir arazöz düzenlenen törenle yola çıktı.

Elazığ'dan selin vurduğu bölgelere yardım

4 gün önce Batı Karadeniz’i etkisi altına alan yoğun yağış sonrası Kastamonu, Bartın ve Sinop’ta yaşanan sel felaketinin ardından Türkiye genelinde olduğu gibi Elazığ'dan da yardımlar bölgeye ulaştırılma devam ediyor. Bu kapsamda selden etkilenen vatandaşlar için Elazığ Valiliği ve hayırsever vatandaşların katkılarıyla çocuk bezi başta olmak üzere battaniye, nevresim, gıda kolisi ve içme suyu yüklü 2 adet tır ile bir arazöz için tören düzenlendl. Törene Vali Erkaya Yırık, Emniyet Müdürü Celal Sel, Jandarma Alay Komutanı Albay Ali Yıldız ve AFAD Müdürü Osman Pıhtılı katıldı. Törenin ardından 2 tır ve bir arazöz uğurlanarak yola çıktı.


 

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, küresel ısınma, iklim değişikliğinin ve dengesinin değişmesi neticesinde sel felaketlerinin yaşadığını belirterek konuşmasına şöyle devam etti,"Vatandaşlarımız Elazığ depreminde insanlarımızın bize yapmış olduğu yardımların benzerini bugün buradaki felaketzedelere Elazığ olarak aynı şekilde yardıma koşuyoruz. Dün itibarıyla valiliğimizin mobil giyim tırı yola çıktı. Bununla birlikte bugün gerek hayırseverlerimizin gerekse valiliğimizin tedarik etmiş olduğu başta çocuk bezi olmak üzere battaniye, nevresim, gıda kolisi ve içme suyu olmak üzere 2 adet tırımızı burada hazır hale getirmiş olduk ve birazdan da hep birlikte sel felaketinin yaşanmış olduğu Karadeniz bölgemizde uğurlayacağız. Yine aynı şekilde oradaki altyapı çalışmalarında yardımcı olmak üzere 1 adet arazözümüz de hazır halde, o da şimdi birazdan yola çıkacak. Dün itibarıyla 4 adet vakıf personelimizi yine bölgede meydana gelen afetdeki vatandaşlarımıza yardımcı olabilmek için için gönderdik. Arkadaşlarımıza da ben kolaylıklar diliyorum. İnşallah bu tür felaketleri bir daha yaşamayız"