GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-07-2021 20:21   Güncelleme : 02-07-2021 20:21

Hicret Mahallesinde Kermes Açıldı

Muhtar Murat Gülbasan tarafından mahalleye kazandırılan Hicret Mahallesi Sosyal Tesislerinde kadınların yaptığı el emeği göz nuru ürünleri görücüye çıktı.

Hicret Mahallesinde Kermes Açıldı

Okuma-yazma, dikiş-nakış kursları gibi birçok alanda hizmet veren sosyal tesislerde bugüne kadar yapılan ürünlerin yer aldığı serginin açılışı gerçekleştirildi.

 

Açılışa Elazığ Valisi Erkaya Yırık ve Eşi Ayşe Yırık Hanımefendi, Milletvekili Sermin Balık, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Emniyet Müdürü Celal Sel, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Canan Şavlı, MHP Kadın Kolları Başkanı Fatma Sevinç Oğuzhan, kamu kurum ve STK temsilcileri katıldı. 

 

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, mahalleye kurulan tesisin önemli hizmetler verdiğini belirterek, kadınların eğitimin ailenin eğitimi olduğunu vurguladı.

 

Vali Yırık, “Bir araya gelerek bilgilerini, becerenlerini ve kabiliyetlerini geliştirerek güzel işler kurmaya çalışıyorlar. Herkesin belki o saatte başka bir meşgalede bulunduğu zamanda kızlarımız ve kadınlarımız burada hayra dönük, ailesine dönük ve kendisine dönük güzel çalışmalar yapıyorlar” dedi.

 

Konuşmaların ardından kermesin açılışı gerçekleştirildi.