GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-07-2021 20:47   Güncelleme : 19-07-2021 20:47

İHH'dan Mescid-i Aksa Basın Açıklaması

Elazığ İHH şubesi tarafından Kudüs'ün Kurban Bayramı öncesinde saldırıya uğramasıyla ilgili basın açıklamasında bulundu.

İHH'dan Mescid-i Aksa Basın Açıklaması

Konuyla ilgili açıklama yapan Karakoçan İHH ilçe temsilcisi Muhammed Talha Taş, şunları söyledi:

 

"İlk kıblemiz, miracımız, göz bebeğimiz, kalbimiz, vicdanımız, onurumuz ve kırmızı çizgimiz olan Kudüs, bu bayram öncesi yine İsrailin saldırılarına maruz kalmıştır. İsrailin bu saldırıları artık kronikleşmiş; Müslümanların her bayramı öncesi Mescid-i Aksa hedefe konularak, bir meydan okuma yapılmakta ve Mescid-i Aksa bir Yahudi mabedine çevirilmek istenmektedir.

 

Hadis-i Şerifde diyor ki: “İçinizden biri bir kötülük görürse onu eliyle, buna gücü yetmezse diliyle değiştirsin; buna da gücü yetmezse kalbiyle ona karşı kin ve nefret beslesin. Bu ise imanın asgarî gereğidir."

 

Siyonizmin pek çok boyutuyla karşımıza çıkması gibi, mücadele ederken de farklı mukavemet metotlarını etkili bir biçimde kullanmalıyız. İsrail, Kudüs’ü ve Mescid-i Aksayı Yahudileştirmek isterken; Siyonizmin dini, kültürel, politik, medya yanlarını kullanmaktadır. Kişiler ve zamanlar değişse de Siyonist ideolojinin karanlık yüzü değişmemektedir. Mücadelemizi verirken, bu ırkçı, saldırgan ideolojinin tüm unsurlarına karşı vermeli; küresel bir farkındalık ve bilinçlendirme hareketi uyandırmalıyız.

 

Mescid-i Aksa ve Kudüs’ün akıbetini yalnızca orada yaşayan Filistinlilerin omuzlarına yüklememeli; her bir Müslüman, zamanın ve şartların ruhuna münasip şekilde Kudüs ruhunu ortaya koymasını bilmelidir.

 

Bizler Mescid-i Aksa için, Kudüs için, Gazze için, Filistin için bedeller ödedik. Vatandaşlarımız Mavi Marmarada şehit oldular. Kudüs’ün akıbeti bizlerin hayat mücadelesinin tam merkezinde yer almalıdır.

 

İsrail şunu unutmasın ki; bizler yeniden bedel ödemeye hazırız ve hep hazır olmaya devam edeceğiz ! Gerekirse hepimiz Filistine gider, orada Filistinli kardeşlerimizle omuz omuza mücadele eder yine de Mescid-i Aksayı yalnız bırakmayız.