SAĞLIK
Giriş Tarihi : 27-08-2021 14:19   Güncelleme : 27-08-2021 14:19

Şehir Hastanesindeki Başarılı Operasyonlara Bir Yenisi Daha Eklendi

Göğüs kafesinde deformiteleri bulunan 2 hasta Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Göğüs Cerrahisi Kliniğinde yapılan operasyonlar ile sağlığına kavuştu.

Şehir Hastanesindeki Başarılı Operasyonlara Bir Yenisi Daha Eklendi

Mardin’den Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Göğüs Cerrahisi Polikliniğine müracaat eden 23 yaşındaki hastaya Pectus Excavatum (Kunduracı Göğsü) teşhisi koyuldu. Hastanede ilk defa uygulanan operasyon ile hastanın göğüs duvarına çelik bir bar yerleştirildi. Göğüs kafesindeki deformitesinde bariz düzelme görülen hasta bir süre takip edildikten sonra şifa ile taburcu edildi. Ayrıca bir çocuk hastanın da Pectus Carinatum (Güvercin Göğsü) tanısıyla ameliyatı başarıyla gerçekleştirildi.

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Göğüs Cerrahisi Uzmanı Dr. Öğretim Üyesi Murat Kılıç; hem estetik hem de tıbbi olarak rahatsızlık verebilen göğüs duvarı deformitelerinden en yaygın olanların Pectus Excavatum (Kunduracı Göğsü) veya Pectus Carinatum (Güvercin Göğsü) olduğunu, göğüs deformitesi şikayeti ile hastanemize müracaat eden hastalarımızın sağlığına kavuşturulması için hizmete hazır olduklarını ifade etti.